صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۲:۲۶ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

خودروسازان را به مرگ گرفتند که به تب راضی شوند

اکوبورس: یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه خودروسازان با روش جدید قیمت‌گذاری خودرو وضعیت بهتری خواهند داشت، گفت: فروش خودرو با فرمول جدید بسیار بهتر از فروش با قیمت‌های سال۹۷ است.
خودروسازان را به مرگ گرفتند که به تب راضی شوند

به گزارش اکوبورس، حسن کریمی‌سنجری درباره روش جدید قیمت‌گذاری خودرو که همان قیمت تمام شده به اضافه ۱۰درصد سود است، اظهار کرد: اگر قیمت‌ تمام شده را واقعی محاسبه کنند خودروسازان با این فرمول وضعیت بهتری خواهند داشت، چراکه فروش با ۱۰درصد سود بهتر از این است که خودرو را با قیمت سال۹۷ بفروشند.

این کارشناس بازار خودرو با انتقاد از عملکرد سازمان حمایت مصرف‌کننده درخصوص صنعت خودرو بیان کرد: سازمان حمایت با قیمت‌گذاری دستوری خودرو و تحمیل سیاست‌های غلط، بلایی بر سر شرکت‌های خودروسازی آورد که خودروسازان ناچار هستند این فرمول را قبول کنند؛ درواقع خودروسازان را به مرگ‌ گرفتند که به تب راضی شوند.

کریمی‌سنجری اضافه کرد: اگر قیمت‌های تمام شده درست محاسبه شود خودروسازان وضعیت بهتری خواهند داشت چراکه این فرمول ۱۰درصد سود به اضافه قیمت تمام شده بهتر از این است که خودرو را با قیمت سال۹۷ بفروشند.

به گفته این کارشناس خودرو، البته این حرف به معنای آن نیست که فرمول ارائه شده توسط شورای رقابت وضعیت خودروسازان را متحول خواهد کرد، اما با خسارت‌هایی که سازمان حمایت در طول زمان تصدی‌گری‌اش بر شرکت‌های خودروسازی وارد کرده، این روش کمک حال خودروسازان خواهد بود.

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره روش‌های به سود رسیدن خودروسازان اظهار کرد: در همین راستا خودروسازان نیز باید تلاش کنند که با کاهش قیمت تمام شده حاشیه سودشان را افزایش دهند؛ باید بپذیریم که روش خرید شرکت‌ها غلط است و خودروسازان غالبا مواد اولیه را گران می‌خرند.

کریمی گفت: از آنجا که ۸۰درصد قیمت تمام شده را مواد اولیه تشکیل می‌دهد، این موضوع بسیار جای کار دارد و خودروسازان می‌توانند با اصلاح روش خرید، قطع واسطه‌ها و خرید در زمان مناسب قیمت تمام شده را تعدیل و با افزایش سود، از حاشیه زیان خارج شوند. اقتصادآنلاین

 

برچسب ها خودرو ،
اخبار مرتبط

دلیل صعودی بودن سکه و طلا چیست؟

اکوبورس: در پی اختلاف به طور متوسط نیم میلیون تومانی قیمت سکه در بازار آزاد و بورس کالا و همچنین باز شدن پای برخی بانک‌ها به این میدان، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد که تا پیش از این، بورس بود که از قیمت‌های رسمی بازار طلا اثر می‌گرفت اما اکنون این بازار است که چشم به تابلوی بورس دوخته است. اختلاف قیمت بالای بازار آزاد و بورس، تقاضا برای خرید از بازار و عرضه در بورس، سکه را دارای حباب ۴۰۰ هزار تومانی کرده است.

۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ادامه مطلب

قیمت ۲۰۶ امروز چند +جدول

اکوبورس: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری ۲۰۶ در سطح بازار پایتخت است که در اردیبهشت ماه ۹۹ بدست آمده است. به دلیل نوسانات اخیر بازار، بازه قیمتی (حداکثر و حداقل قیمت خودروهای فایل شده در بازار)، منتشر شده است.

۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ادامه مطلب

قیمت سکه از ۷ میلیون عبور می‌کند؟

اکوبورس: کارگر آنلاین: یکشنبه ۲۱ اردیبهشت نه تنها تب بازار طلا و ارز تهران فروکش نکرد، بلکه دلار در بازار آزاد از مرز مقاومتی میانه کانال ۱۶هزار تومانی عبور کرد و سکه در ادامه رکوردهای تاریخی خود با فتح آخرین سنگر کانال ۶ میلیون تومانی در آستانه تسخیر مرز روانی ۷ میلیون تومانی قرار گرفت.

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ادامه مطلب

بی تدبیری در بازار خودرو ۳ هزار میلیارد تومان سود به جیب دلالان ریخت

اکوبورس: سخنگوی انجمن سازندگان و قطعات خودرو با بیان این که بی تدبیری در بازار خودرو، ۳ هزار میلیارد تومان سود به جیب دلالان ریخت گفت: شورای رقابت باید با مانع شدن افزایش قیمت مواد اولیه تولید خودرو، جلوی افزایش قیمت را می گرفت.

۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!