صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۲:۲۶ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

خودروسازان را به مرگ گرفتند که به تب راضی شوند

اکوبورس: یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه خودروسازان با روش جدید قیمت‌گذاری خودرو وضعیت بهتری خواهند داشت، گفت: فروش خودرو با فرمول جدید بسیار بهتر از فروش با قیمت‌های سال۹۷ است.
خودروسازان را به مرگ گرفتند که به تب راضی شوند

به گزارش اکوبورس، حسن کریمی‌سنجری درباره روش جدید قیمت‌گذاری خودرو که همان قیمت تمام شده به اضافه ۱۰درصد سود است، اظهار کرد: اگر قیمت‌ تمام شده را واقعی محاسبه کنند خودروسازان با این فرمول وضعیت بهتری خواهند داشت، چراکه فروش با ۱۰درصد سود بهتر از این است که خودرو را با قیمت سال۹۷ بفروشند.

این کارشناس بازار خودرو با انتقاد از عملکرد سازمان حمایت مصرف‌کننده درخصوص صنعت خودرو بیان کرد: سازمان حمایت با قیمت‌گذاری دستوری خودرو و تحمیل سیاست‌های غلط، بلایی بر سر شرکت‌های خودروسازی آورد که خودروسازان ناچار هستند این فرمول را قبول کنند؛ درواقع خودروسازان را به مرگ‌ گرفتند که به تب راضی شوند.

کریمی‌سنجری اضافه کرد: اگر قیمت‌های تمام شده درست محاسبه شود خودروسازان وضعیت بهتری خواهند داشت چراکه این فرمول ۱۰درصد سود به اضافه قیمت تمام شده بهتر از این است که خودرو را با قیمت سال۹۷ بفروشند.

به گفته این کارشناس خودرو، البته این حرف به معنای آن نیست که فرمول ارائه شده توسط شورای رقابت وضعیت خودروسازان را متحول خواهد کرد، اما با خسارت‌هایی که سازمان حمایت در طول زمان تصدی‌گری‌اش بر شرکت‌های خودروسازی وارد کرده، این روش کمک حال خودروسازان خواهد بود.

او همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره روش‌های به سود رسیدن خودروسازان اظهار کرد: در همین راستا خودروسازان نیز باید تلاش کنند که با کاهش قیمت تمام شده حاشیه سودشان را افزایش دهند؛ باید بپذیریم که روش خرید شرکت‌ها غلط است و خودروسازان غالبا مواد اولیه را گران می‌خرند.

کریمی گفت: از آنجا که ۸۰درصد قیمت تمام شده را مواد اولیه تشکیل می‌دهد، این موضوع بسیار جای کار دارد و خودروسازان می‌توانند با اصلاح روش خرید، قطع واسطه‌ها و خرید در زمان مناسب قیمت تمام شده را تعدیل و با افزایش سود، از حاشیه زیان خارج شوند. اقتصادآنلاین

 

برچسب ها خودرو ،
اخبار مرتبط

ثبت نام خودرو، تمام شد؟

اکوبورس: یک مقام دولتی اعلام کرد: تا پایان سال جاری، فروش فوق العاده ماهانه ۲۵هزار خودرو توسط دو خودروساز اصلی کشور ادامه خواهد یافت.

۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ ادامه مطلب

عیب بزرگ طلا چیست؟

اکوبورس: تحلیلگر شرکت مدیریت سرمایه بیت وایز گفت:« طلا سه ویژگی پولی منحصر به فرد دارد که همه از آن آگاهیم و مربوط به قابلیت تعویض، تقسیم پذیری و کمیابی آن می‌شود. ولی یک قابلیت مهم را ندارد که توانایی حمل و نقل آسان است».

۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!