صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۱:۴۲ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

به اصلاح‌طلبان در سال 88 گفتم وارد انتخابات نشوید!

اکوبورس: اکوبورس: عباس عبدی می‌گوید: ضربه‌ای که حکومت و اصلاح‌طلبان خوردند زیاد بود. این موضوعی که درباره فاصله بین‌نسلی نیروهای اصلاح‌طلب گفتید ریشه آن در 88 است. یک انقطاع نسلی بین بچه‌هایی که آن زمان دانش‌آموز بودند و دانشجو شدند با الان که 11 سال از آن واقع گذشته است و همه آنها الان دیگر جوان و رشید شده‌اند. من نمی‌دانم که آیا این قدرت وجود دارد که این را بازسازی کنند یا خیر. اصلا هم بحث اصلاح‌طلبی نیست. اصلا فرض کنید که امروز یک سنگی از آسمان بیاید و بر سر تمام اصلاح‌طلبان بخورد و همه آنها بمیرند، مش
به اصلاح‌طلبان در سال 88 گفتم وارد انتخابات نشوید!

به گزارش اکوبورس، عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفتگویی، درباره برخی اظهارنظرها مبنی براینکه اصلاح‌طلبی مُرده است، گفت: من معتقد هستم که هنوز هم اصلاح‌طلبان با ظرفیت ترین نیروی سیاسی ایران هستند، بی برو برگرد. و هنوز آنها هستند که می توانند کار تاثیرگذار اجتماعی انجام دهند اما به دلایل اشتباهاتی که در گذشته کرده اند، قادر نیستد که از آن اشتباهات برگردند. اصلاح‌طلبان نیروی سیاسی خیلی قدرتمندی هستند و این ظرفیتشان را در گذشته توانستند به فعلیت در آورند، الان هم می توانند این کار را انجام دهند ولی هرچه زمان می گذرد این ظرفیت غیر قابل بازیافت می شود و نیروها بیشتر از دستشان خارج می شوند.

وی ادامه داد: استعمال و کاربرد این کلمات که این مرده است یا زنده، شنونده را از واقعیت وجودی جامعه دور می کند، این حرف‌ها برای این است که آن حرف‌ها شنیده شود، من نیازی ندارم شنیده شوم. ما سعی می کنیم اتفاقات را توصیف کنیم، مخاطب هر استنباطی خواست بکند. اگر اصلاح‌طلبان مرده بودند آنقدر تحت فشار قرارشان نمی دادند، اما من معتقدم که ایرادات آنها جدی است و با شرایط کنونی باید یک بازنگری جدی در تحلیل وضعیت موجودشان در چشم انداز آینده شان بکنند.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اشکال اصلاح‌طلبان از سال قبل از 88 شروع شد و در سال 88 به اوج خود رسید، گفت: فارغ از اینکه ادعای اصلاح‌طلبان درباره آن انتخابات درست بود یا غلط، اما آنها نباید آن مسیر را می آمدند و این را هم من الان به شما نمی گویم چون الان تحلیل پس از واقعه است. من دقیقا قبل از واقعه دقیقا برای دوستان نوشتم که وارد این انتخابات نشوید، نه اینکه رای ندهید ولی گفتم دور نتیجه این انتخابات را خط بکشید و نیرویتان را برای سال 92 بگذارید ولی متاسفانه به یک دلایلی که برخی از آن قابل فهم است و بخشی از آن هم قابل قبول نیست این مسیر را آمدند.

 همه اصلاح‌طلبان بمیرند، مشکلی از حکومت حل می شود؟

وی با بیان آنکه زمانی که وارد این مسیر شوید باید تا آخر آن را طی کنید، گفت: ضربه‌ای که حکومت و اصلاح‌طلبان خوردند زیاد بود. این موضوعی که شما درباره جوانان گفتید ریشه آن در 88 است. یک انقطاع نسلی بین بچه‌هایی که آن زمان دانش آموز بودند و دانشجو شدند با الان که 11 سال از آن واقع گذشته است و همه آنها الان دیگر جوان و رشید شده اند. من نمی دانم که آیا این قدرت وجود دارد که این را بازسازی کنند یا خیر. اصلا هم بحث اصلاح‌طلبی نیست. اصلا فرض کنید که امروز یک سنگی از آسمان بیاید و بر سر تمام اصلاح‌طلبان بخورد و همه آنها بمیرند، مشکلی از این حکومت حل نمی شود که حتی بدتر هم می شود. اعتمادآنلاین

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکنش سردار حاجی زاده به تهدیدات ترامپ

اکوبورس: فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره پاسخ ایران به تهدیدات ترامپ، گفت: آنها این حرف‌های بی‌معنی را بارها بیان کردند مانند گذشته که اعلام کرده بودند ۵٢ نقطه ایران را می‌زنند نمی‌توانند هیچ غلطی انجام دهند.

۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ادامه مطلب

از علامت‌ها و هشدارها برای انتخابات ۱۴۰۰ عبرت بگیریم

اکوبورس: عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: چنانچه در مناسبات بازیگران سه‌گانه انتخابات، شامل دو جریان سیاسی و نهاد نظارتی، بازنگری صورت نگیرد، با افزایش روی‌گردانی مردم از سیاست و انتخابات روبرو خواهیم شد. بنابراین امیدوارم این علامت‌ها و هشدارها به عنوان درس عبرتی برای انتخابات ۱۴۰۰ قرار بگیرد.

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!