صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۱:۱۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

افزایش قیمت مسکن نتیجه عدم تولید است

اکوبورس: نماینده اردبیل در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن ناشی از بی برنامگی دولت در ساخت مسکن است، گفت: برای جبران کمبود ۳ میلیون واحد مسکونی برای عرضه راه سختی را در پیش داریم.
افزایش قیمت مسکن نتیجه عدم تولید است

به گزارش اکوبورس، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: برخورد منفعلانه دولت با افزایش قیمت مسکن و خودرو  و ایجاد التهاب کاذب در این بازارها نشان از بی برنامه گی در این حوزه ها را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه عوامل متعددی در افزایش قیمت لجام گسیخته مسکن نقش دارد، افزود:اولین دلیل برای افزایش قیمت مسکن عدم تعادل در عرضه و تقاضا است که دلیل این امر هم بازمی گردد به رکود در ساخت و ساز و کمبود تولید، البته افزایش قیمت زمین و مصالح ساختمانی نیز در این موضوع دخیل بوده اند.

نماینده اردبیل در مجلس با بیان اینکه بی برنامگی و انفعال دولت در برنامه ریزی برای ساخت مسکن کشور را با عقب ماندگی سه میلیون واحد در مسکن مواجه کرده است، ادامه داد: پیش از این نمایندگان و اعضای کمیسیون عمران مجلس تذکرات لازم را به شخص رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی داده بودند که مراقب تلنبار شدن تقاضاها در بازار مسکن باشند که هیچ توجهی به این تذکرات نشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه امروز خانه دار شدن برای اقشار متوسط و روبه پایین جامعه برای خانه دار شدن تبدیل به رویا شده است، اظهار داشت: به طور قطع جبران کسری 3 میلیون کسری واحد مسکونی، بسیار دشوار و افزایش قیمت مسکن نتیجه طبیعی روند موجود در کشور است؛ تقاضایی که هر روز تشدید و عرضه ای که روز به روز تضعیف می شود.

بدری با بیان اینکه سیاست های همچون وام مسکن برای خانه دار کردن افراد دیگر کارایی خود را از دست داده است، افزود: دولت باید فکری درباره توازن در عرضه و تقاضای بازار مسکن داشته باشد تا شاهد افزایش بی رویه و افسار گسیخته قیمت مسکن در فضای دلالی نباشیم. منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها مسکن ،
اخبار مرتبط

طرح جدید مسکن رونمایی شد

اکوبورس: بر اساس جدیدترین اظهارنظر معاون وزیر راه و شهرسازی حدود 1.8 میلیون نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند. این ثبت نام ها اسفند سال گذشته انجام شده و قرار بود حداکثر 45 روز بعد استعلام و پالایش های مربوطه به متقاضیان انجام شود، اما شیوع ویروس کرونا برنامه وزارت راه و شهرسازی را تحت تاثیر قرار داد به طوریکه در ماه چهارم سال هنوز خبری از برگزاری مراسم قرعه کشی بین متقاضیان برای 400 هزار مسکن طرح ملی مسکن نیست.

۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ادامه مطلب

عرضه ۲.۵ میلیون خانه خالی، بازار مسکن را سامان می‌دهد

اکوبورس: در حال حاضر جهش قیمت‌ها در حوزه مسکن و اجاره بها فشار سنگینی بر گرده مردم وارد کرده است و یکی از مطالبات فوری مردم از مجلس یازدهم جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار مسکن است.

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!