صفحه نخست »» شرکتها ۱۲:۱۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

شاخص‌های مهم اجرای نورد گرم ۲ فولاد مبارکه

اکوبورس: حمیدرضاعظیمیان در جلسه تشریح سیاست‌های فولاد مبارکه در احداث خط نورد گرم شماره دو این شرکت که با حضور بخشی از پیمانکاران توانمند در این حوزه برگزار شد، از دو شاخص کیفیت و سرعت به عنوان مهم‌ترین مولفه‌های اجرای این خط نورد منحصربه‌فرد یاد کرد.
شاخص‌های مهم اجرای نورد گرم ۲ فولاد مبارکه

به گزارش اکوبورس، عظیمیان گفت: برای کشور ما که درحال‌حاضر بخش قابل توجهی از ورق‌های خاص و با کیفیت مورد نیاز خطوط تولید صنایع مختلف خود را از محل واردات تامین می‌کند، به بهره‌برداری رسیدن هرچه سریعتر خط نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه از اهمیت خاصی برخوردار است.

foladmobarakeh541.jpg

وی با تاکید بر مزیت‌های اجرای این پروژه تصریح کرد: با اجرای این خط جدید، ظرفیت تولید انواع ورق به ویژه ورق‌های فولادی خاص به هشت میلیون تن افزایش خواهد یافت و در کنار این پروژه، ۵۲ پروژه جنبی دیگر نیز آغاز خواهد شد و حجم عظیمی‌ از فعالیت مرتبط، اشتغال و رونق اقتصادی برای کشور ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: رویکرد ما در تقسیم فعالیت‌های این ابر پروژه به گونه‌ای است که از تمامی ‌ظرفیت‌های داخلی به نحو مطلوب بهرمند شویم.

وی با تاکید بر این که منابع مالی مورد نیاز احداث این خط در نظر گرفته شده است، گفت: مصمم هستیم با حمایت دولت محترم و همکاری شرکت‌های سازنده داخلی و پیمانکاران مربوطه این ابر پروژه را در مدت ۳۰ ماه به سرانجام برسانیم.

عظیمیان عدم وجود هرگونه انحصار در ساخت این خط را از مهم‌ترین ویژگی‌های مراحل ساخت آن دانست و گفت: شرکت‌های برنده مناقصه در بخش‌های مختلف می‌توانند از ظرفیت‌های سایر شرکت‌ها به خوبی استفاده کنند. در واقع آنها می‌توانند کارها را در قالب کنسرسیوم‌های مجزا با کیفیت و سرعت مطلوب انجام دهند. در هر حال همانگونه که پیش از این هم تاکید شد، رویکرد فولاد مبارکه استفاده از تمامی ‌ظرفیت‌های موجود کشور است.

وی در بخش‌های پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرموده‌اند " نفس دشمن، دشمنی است"، از این رو با توجه به این که فولاد مبارکه از سوی دشمن مورد تحریم واقع شده است، اگر ما زانوی غم بغل بگیریم و منفعل شویم در مسیر مورد نظر دشمن حرکت کرده‌ایم، لذا باید با احداث خطوط تولید از این دست، در مسیر ناامیدی دشمن، اشتغالزایی برای جوانان، و رونق اقتصادی کشور گام برداریم.

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب ها
اخبار مرتبط

طرح یاری گام بزرگی در جهت کمک به معیشت بازنشستگان در شرایط سخت اقتصادی بود

اکوبورس: مراسم اهدای جوایز قرعه‌کشی «طرح یاری» به برندگان، روز پنجشنبه 29 شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور مدیران‌ عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه‌ و صندوق بازنشستگی کشوری و همچنین رئیس هیات‌مدیره بانک صادرات برگزار شد.

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!