صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۱۲:۱۲ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

روند نزول و صعود بازار سرمایه چهار سال به چهار سال است

اکوبورس: مدیر آموزش شرکت اطلاع رسانی بورس با بیان این که روند رونق و نزول بازار سرمایه مانند بازارهای دلار و مسکن و طلا است گفت: به طور معمول روند نزول و صعود بازار سرمایه چهار سال به چهار سال است و پس از چهار سال صعودی، وارد چهار سال نزولی می شویم.
روند نزول و صعود بازار سرمایه چهار سال به چهار سال است

به گزارش اکوبورس، بهنام بهزاد فر مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی بورس با اشاره به روند رو به رشد شاخص بورس اوراق بهادار در سه سال گذشته که روند صعودی داشته ، گفت: به طور معمول روند نزول و صعود بازار سرمایه چهار سال به چهار سال است و پس از چهار سال صعودی، وارد چهار سال نزولی می شویم و همانند این روند مثبت را در گذشته داشتیم.

وی اشاره کرد: روند رونق و نزول بازار سرمایه مانند بازارهای دلار و مسکن و طلا است. روند مثبت سه سال گذشته، در سال جاری 100 درصد شده و اگر کسی سرمایه خود را در بورس می آورد، دو برابر آن را دریافت می کند.

مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی بورس درباره نگرانی برخی تحلیلگران از افزایش یکپارچه سهام در بازار سرمایه اظهار کرد: نگرانی تحلیلگران از آن جهت است که این رشد شدید پایه ای ندارد هر چند که می توان گفت چنین نیست.

وی با تصریح بر اینکه تحلیل این موضوع که در حال حاضر بازار سرمایه ارزش ذاتی خود را دارد و سوددهی آن حباب گونه نیست، بیان کرد: حبابی بودن یا نبودن بورس به عوامل متعددی بستگی دارد و یکی از این عوامل سود بانکی است و با توجه به اینکه سود بانکی کاهش پیدا کرده، نقدینگی مردم به سمت بازار سرمایه می آید و حتی زمزمه هایی نیز وجود دارد که سود بانکی کمتر از این مقدار شود.

بهزادفر عنوان کرد: برخی از سهم ها ممکن است از ارزش واقعی شرکت بیشتر باشد اما اینکه کل بازار سرمایه دچار حباب شده است، قابل پذیرش نیست.

وی ضمن تأکید بر اینکه مردم باید ریسک پذیر بودن بازار سرمایه را درک کنند، اظهار کرد: در گذشته روزهای مثبت و منفی در بازار سرمایه زیاد بوده اما در یک ماه گذشته به جز یک روز، باقی روزها بازار سرمایه مثبت بوده است. همین که مردم درک کنند در بازاری سرمایه گذاری می کنند که دارای ریسک است و هم افت قیمت و هم رشد قیمت در آن محتمل است، یک گام مثبت برخواهند داشت.

مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی بورس خطاب به مردم تأکید کرد: مردم باید با مازاد سرمایه خود وارد بورس شوند و اینکه کسی ماشین خود را بفروش برساند و وارد بورس شود، یک اتفاق خوب محسوب نمی شود.

انتهای پیام/

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

تولید سیمان تهران با ظرفیت اسمی ۱۳۴۰۰ تن در روز

اکوبورس: سیدعباس حسینی گفت: سال گذشته رکود اقتصادی و موانع زیادی بر سر راه تولید قرار داشت اما گروه سیمان تهران با همه این مشکلات، توانست تولید خود را به بیش از ۸/ ۶ میلیون تن برساند که در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده است.

۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ادامه مطلب

اوراق «اختیار فروش تبعی»، ابزاری برای مقابله با صف‌ فروش هیجانی

اکوبورس: اوراق «اختیار فروش تبعی» به سهامداران یاری می‌رساند تا با کسب حداقل سود مورد انتظاری که در آینده نصیبشان خواهد شد، از نوسانات مقطعی بازار سرمایه هراسی نداشته باشند و با کاهش قیمت سهام از بازار خارج نشوند.

۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!