صفحه نخست »» اقتصادی »» بانک و بیمه ۱۲:۰۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

قدرت وام‌دهی در کدام استان بیشتر است؟

اکوبورس: نسبت تسهیلات به سپرده‌های بانکی در بین استان‌های کشور نشان می‌دهد بیشترین بازگشت سپرده به شکل وام، متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده، به طوری که در این استان معادل ۱۰۷ درصد سپرده‌های بانکی به شکل تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.
قدرت وام‌دهی در کدام استان بیشتر است؟

به گزارش اکوبورس، در کهگیلویه و بویراحمد قسمت اعظمی از سپرده‌های بانکی به شکل وام بانکی پرداخت می‌شود.

بررسی آخرین آمارهای بانکی نشان می‌دهد، میزان سپرده‌های بانکی در پایان دی ماه سال گذشته به بیش از ۲۵۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱٫۸ و ۲۶٫۷ درصد افزایش یافته است.

در دی ماه سال گذشته از ۲۲۵۵ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی (پس از کسر سپرده قانونی) حدود ۷۸٫۶ درصد آن به شکل وام بانکی پرداخته شده که همانند آذر ماه در پایین‌ترین سطح خود از ابتدای سال ۹۸ قرار گرفته است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌های بانکی در بین استان‌های کشور نشان می‌دهد بیشترین بازگشت سپرده به شکل وام متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که از ۶ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی (پس از کسر سپرده قانونی) بیش از ۱۰۷ درصد آن به شکل تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

استان‌های ایلام و خراسان شمالی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین استانی که حجم کمتری از سپرده‌های بانکی را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد بوشهر بوده که از ۲۸٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده بانکی (پس از کسر سپرده قانونی) که در اختیار دارد تنها ۳۸ درصد آن به شکل تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

استان‌های البرز و فارس در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در استان تهران نیز ۹۲٫۹ درصد سپرده‌های بانکی به صورت وام بانکی پرداخت می‌شود که سهم قابل توجهی است.

منبع: تجارت‌نیوز

برچسب ها بانک ،
اخبار مرتبط

حق بیمه بدنه خودرو افزایش یافت + جزییات

اکوبورس: باتوجه به اطلاعیه روز گذشته بیمه مرکزی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شده است، به شرایط پوشش تکمیلی بیمه بدنه اشاره شده و به دلیل نوسان قیمت خودرو، افزایش این نوع بیمه را برای شرکت‌های بیمه‌گذار اعلام کرده است که از تاریخ ۱۵ تیرماه اجرایی خواهد شد.

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ادامه مطلب

سیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

اکوبورس: رئیس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است برجام نتوانست در نهایت مشکلات روابط بانکی کشور با بانک‌های خارجی را حل کند و می‌گوید فرد متخصصی را برای حضور در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پیشنهاد کرده که مورد پذیرش قرار نگرفته است.

۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ادامه مطلب

۲ دستورکار مهم بانک مرکزی در اجرای قانون چک تا پایان امسال

اکوبورس: یک کارشناس حقوق بانکی با اشاره به بخش های اجرا نشده قانون جدید چک گفت: در حال حاضر بانک مرکزی باید دو کار مهم را انجام دهد. اول، آماده کردن زیرساخت­‌های لازم برای چک الکترونیک و چک موعدی است و دوم اینکه باید انتقال، صدور و انتقال چک در وجه حامل از آذر 99 ممنوع شود.

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!