صفحه نخست »» شرکتها ۱۱:۴۶ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

آمار جدید ایمیدرو از ۱۰ واحد بزرگ معدنی

اکوبورس: آمارهای سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) گویای آن است که ۱۰ واحد بزرگ معدن و صنایع معدنی پارسال بیش از ۶۴.۲ میلیون تن سنگ آهن استخراج کردند.
آمار جدید ایمیدرو از ۱۰ واحد بزرگ معدنی

به گزارش اکوبورس، برپایه جداول آماری مربوطه حاکی است، مجموع سنگ آهن استخراجی واحد‌های یاد شده در سال ۹۸ رقم ۶۴ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۹۸۳ تن بود.

همچنین میزان تولید سنگ آهن( کنسانتره) در سال گذشته واحد‌های سنگ آهن مرکزی، گهر زمین، معدنی و صنعتی گل گهر، سنگان، گسترش صنایع و معادن ماهان، میشدوان، سیرجان ۲، جلال آباد، چادرملو و سنگ آهن فلات مرکزی (چاه گز) به ۳۳ میلیون و هشت هزار و ۲۷۵ تن رسید.

علاوه براین میزان سنگ آهن ارسالی به مبادی مصرف هم در مجموع پارسال از سوی واحدهای یاد شده، ۳۶ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۳۶۵ تن ثبت شد.

آمارهای مورد بررسی نشان می‌دهد در بخش استخراج گهر زمین با رقم ۱۷ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۴۹ تن با سهم ۲۶.۸ درصد از استخراج کل بالاترین میزان را به خود اختصاص داد.

براساس این بررسی معدنی و صنعتی گل گهر نیز در سال ۹۸ با ۱۶ میلیون و ۱۱ هزار و ۷۲۰ تن بیشترین سهم در تولید سنگ آهن ( کنسانتره) را بین واحد‌های مورد ارزیابی با ۴۸.۵ درصد به خود اختصاص داد.

میزان ارسال سنگ آهن به مبادی مصرف هم سهم چادرملو با رقم ۱۳ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۸۶۲ تن بالغ بر ۳۶.۶ درصد، بیشترین عملکرد را در بین واحد‌های مزبور نشان می‌دهد.

ایران در افق ۱۴۰۴ سند چشم‌انداز دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را هدف‌گذاری کرده و در قالب زنجیره این فلز راهبردی نیاز به حدود ۱۶۰ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن وجود دارد.

ایران دهمین فولاد ساز جهان محسوب می‌شود و پارسال میزان تولید این بخش به بیش از ۲۷ میلیون تن رسیده است.

منبع: ایرنا

برچسب ها
اخبار مرتبط

طرح یاری گام بزرگی در جهت کمک به معیشت بازنشستگان در شرایط سخت اقتصادی بود

اکوبورس: مراسم اهدای جوایز قرعه‌کشی «طرح یاری» به برندگان، روز پنجشنبه 29 شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور مدیران‌ عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه‌ و صندوق بازنشستگی کشوری و همچنین رئیس هیات‌مدیره بانک صادرات برگزار شد.

۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!