صفحه نخست »» اجتماعی »» فرهنگ و هنر ۱۱:۱۳ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
هر روز با خاطرات مقام معظم رهبری؛

ورود سیم‌خاردار به ایران ممنوع شد!

اکوبورس: "وقتی سیم خاردار به ایران می آوردند، چون جاده‌ای که از ترکیه می آمد، به دلیلی بسته بود، مجبور بودیم آنها را از طریق شوروی بیاوریم؛ اجازه ندادند! سیم خاردار را اجازه ندادند!"
ورود سیم‌خاردار به ایران ممنوع شد!

به گزارش اکوبورس،مقام معظم رهبری در دیدار با شرکت کنندگان در همایش آسیب شناسی انقلاب در سال ۷۷ فرمودند:

"در این دوران هشت سال جنگ، همه‌ی دنیا - دنیایی که میتوانست به میدان بیاید - به عراق کمک کرد! من شاید یک وقت گفته باشم، ما سیم‌خاردار، لازم داشتیم، از جایی خریدیم؛ وقتی که به ایران می آوردند، چون جاده‌یی که از ترکیه می آمد، به دلیلی بسته بود، مجبور بودیم آنها را از طریق شوروی بیاوریم؛ اجازه ندادند! سیم خاردار را اجازه ندادند! ما در جنگ، آرپیجی لازم داشتیم - آنهایی که در جنگ بودند، میدانند دیگر، آرپیجی، یک سلاح انفرادی دمِ دستی است - ولی به ما نفروختند و اجازه ندادند به ما فروخته بشود! توجه میکنید!؟

 همان کسانی با ما این جور عمل کردند که پیشرفته‌ترین هواپیماها و پیشرفته‌ترین تجهیزات جنگی را به عراق دادند و بهترین کارشناسهای نظامی خود را به عراق فرستادند، تا عراق در بیابانهای اطراف خرمشهر و بین مرز ما و مرز خودشان که در اختیار عراق بود، سالها مستحکمترین استحکامات جنگی را به‌وجود بیاورد! امریکا که جای خود دارد؛ امریکاییها کمک کردند.

 ما آن وقت به حدس دریافتیم - فقط به حدس، مستند به هیچ اطلاعی نبود - که امریکاییها کمک اطلاعاتی ماهواره‌یی به عراق میکنند. بنده در نمازجمعه، همان وقتها گفتم - ماها همه میگفتیم - خیلیها هم باور نمیکردند؛ ولی یکی دو سال اخیر، خواندید و شنیدید که امریکاییها در دوران جنگ، اطلاعات ماهواره‌یی خود را به عراق میدادند! یعنی همان چیزی که ما به حدس دریافته بودیم و از قراین میفهمیدیم، معلوم شد که تحقق دارد!"

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیکر حاج احمد متوسلیان در تهران است؟

اکوبورس: اکوبورس: شهید سلیمانی در ۲۴ اسفند ۹۷ از من پرسید: تو به چه چیزی در این پرونده رسیدی؟ گفتم من به چیز بدی رسیدم. گفت چی؟ گفتم پیکر حاج احمد تهران است. لبخندی زد و به من گفت: نه. هر چهارتایشان تهران هستند. جا خوردم. گفتم: یعنی چی سردار؟ من فقط برای وجود حاج احمد دلیل دارم. سردار پاسخ داد قطعاً هر ۴ نفر همان شب به شهادت رسیده‌اند.

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ادامه مطلب

آیا محل دفن حاج احمد متوسلیان در روایت فتح سانسور شد؟

اکوبورس: اکوبورس: اکوبورس: یک روزنامه نگار نوشت: نزدیک به ۲۰سال پیش، نگارنده در مجموعه‌ مستند «عطر سیب، شکوفه‌ی زیتون» (روایت فتح) محل دقیق دفن شهید احمد متوسلیان و یارانش در منطقه‌ برباره لبنان را نشان داد. امّا این تکه از مستند و راش‌های آن قبل از پخش در شبکه۱ سیما، سانسور و محرمانه و مصادره شد.

۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ادامه مطلب

بررسی طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹

اکوبورس: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تمهیدات این کمیسیون برای برگزاری کنکور ۹۹ در شرایط بحران کرونا، گفت: گزارش‌ها و پیام‌های متعددی از مردم، والدین داوطلبان و داوطلبان کنکور امسال مبنی بر نگرانی‌ها از شرایط بحران کرونا دریافت کرده‌ایم که مستلزم تمهیداتی است.

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!