صفحه نخست »» ۱۵:۲۳ ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

وعده افزایش ۵۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق

وزیر نیرو با حضور در جمع اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وعده افزایش ۵۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور را تا پیش از آغاز تابستان ۹۸ داد.
وعده افزایش ۵۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق

به گزارش اکوبورس به نقل از  ایران اکونومیست، رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر روز گذشته در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و در خصوص آخرین برنامه های وزارت نیرو برای تأمین آب و برق کشور در پیک تابستان 98 به نمایندگان مردم گزارش داد.

اردکانیان در خصوص این جلسه اظهار داشت: گزارش مفصلی از عملکرد صنعت آب و برق در پیک تابستان 97 در اختیار نمایندگان خانه ملت قرار گرفت و در این جلسه همچنین برنامه تفصیلی پیک تابستان سال آینده در کمیسیون انرژی به عنوان همکار نزدیک وزارت نیرو ارائه شد و سرفصل‌های مختلف این برنامه همچون تولید، توسعه، انتقال، شبکه توزیع، برنامه‌های مدیریت مصرف، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و برق‌آبی و سایر برنامه‌های انجام شده برای ایجاد شرایط مناسب در تابستان سال آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به مباحث بودجه 98 تمامی اعضا به بر این مسئله تاکید داشتند که باید تمامی ظرفیت‌های اجرایی و قانونی را به کار گرفت، به ویژه در حوزه‌های انتخابیه در ارتباط مستقیم با مردم مسائل مطرح و برنامه‌ها ارائه شود و آمادگی‌های لازم ایجاد شود تا بتوانیم در کنار سرعت داده به چرخ توسعه کشور و نقش مهمی که انرژی الکتریکی در این زمینه بر عهده دارد امکاناتی را فراهم کنیم تا با مدیریت مصرف مشکلی در ارتباط با تابستان سال آینده نداشته باشیم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش‌بینی و برنامه‌‌ریزی‌های ما بر این که شرایط آبی مشابه سال آبی گذشته خواهیم داشت؛ بنابراین از این حیث باید به اصلاح شیوه مصرف و تشویق‌ گروه‌های پرمصرف برای گرایش به سمت رعایت الگوی صحیح مصرف توجه جدی داشته باشیم.

اردکانیان تاکید کرد: در این زمینه برای حل مشکلات پیش‌رو نیازمندی‌های قانونی وجود دارد که قول مساعد از سوی اعضای کمیسیون انرژی مجلس برای همکاری در این رابطه داده شد.

وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه قول‌های خوبی برای حل مشکلات بخش خصوصی و طلبکاران وزارت نیرو نیز ارائه شد. به هر حال وزارت نیرو با وجود اینکه بدهکار است ولی اعتبار خوبی در میان بخش خصوصی دارد و کماکان همکاری‌های این بخش با وزارت نیرو به شکل فعالی برقرار است.

وزیر نیرو در پایان گفت: امیدواریم در فرصت‌های پیش‌رو بتوانیم نتایج صحبت‌های مطرح شده امروز را در قالب مواد قانونی و یا سازوکارهای دیگر به سرانجام برسانیم.

همچنین اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگویی که با رسانه رسمی مجلس داشت در خصوص این جلسه گفت: وزیر نیرو در نشست امروز کمیسیون حضور یافت و درباره اقداماتی که باید برای جلوگیری از خاموشی ها و تقلیل آن در سال آینده صورت گیرد، توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: 12 برنامه در کمیسیون انرژی ارائه شد که براساس این برنامه ها باید 5 هزار مگاوات برق تولید و 3 هزار مگاوات برق صرفه جویی شود که در این خصوص توضیحات تفصیلی به نمایندگان ارائه شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سال های گذشته در بودجه سنواتی در تبصره 14 وزارت نیرو باید هر آنچه که تحت بهای برق مصرفی دریافت می کند، به حساب سازمان برنامه و بودجه واریز کند، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه ابتدا نیازهای خود را تامین و سپس بودجه وزارت نیرو را تخصیص می داد که در سال 98 این موضوع باید اصلاح شود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه نیروگاه های سیکل ترکیبی و برق انرژی های تجزیه پذیر مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مقرر شد کمیته ای توسط کمیسیون انرژی به همراه مرکز پژوهش های مجلس و وزارت نیرو تشکیل شود تا پیگیر مسائل باشند.

برچسب ها ارز ،
اخبار مرتبط

آیا مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها را دستکاری کرده‌اند؟

اکوبورس: دو ماه از سال 98 سپری شد اما هنوز دولت افزایش حقوق‌ها را به شکل قانونی آن که در مجلس تصویب شده اعمال نکرده و گویا بر همان طریق ناعادلانه افزایش 20 درصدی برای همه اصرار دارد، گویا پس از امضای لاریجانی مصوبه مجلس به شکلی نامتعارف و غیرقانونی دستخوش تغییراتی شده است!

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.